Pożyczki, kredyty dla firm, kiedy kondycja firmy nie jest dobra – dostępne rozwiązania

Kasa, pieniądze na stole

Nie tylko klienci indywidualni są czasem zmuszeni do zaciągania kredytów i pożyczek, kiedy pojawiają się problemy finansowe. W takiej sytuacji są też niektóre firmy, bywa, że ich kondycja nagle spada. Co wtedy robić? Jakie są dostępne kredyty dla firm? O jakie pożyczki dla firm mogą starać się przedsiębiorcy, kiedy zaczynają się problemy z utrzymaniem biznesu?

Pożyczki dla firm bez BIK – czy możliwe?

Najwięcej trudności mają firmy, które utraciły płynność finansową i wpadły w zadłużenie. Banki uważnie przyglądają się finansom przedsiębiorców, zanim podejmą decyzję o przyznaniu kredytu. W takiej sytuacji najczęściej kieruje się swoje kroki ku instytucjom pozabankowym. Pożyczki dla firm są dokładniej opisane na blogu finansowym twojapozyczka24h.pl, mogą to być chwilówki, pożyczki ratalne lub pod zastaw. Wybór takich produktów finansowych jest więc spory, należy jednak uważnie przyglądać się warunkom umowy i przede wszystkim zwracać uwagę na wysokość RRSO. Przeważnie takie pożyczki pozabankowe są droższe od kredytów. Z usług banków można skorzystać wtedy, kiedy sytuacja firmy nie jest jeszcze najgorsza. Jakie wymagania stawiają banki wobec przedsiębiorców?

Kredyty dla firm – jakie wymagania należy spełnić?

Banki mają wiele wymagań wobec przedsiębiorców, którzy chcą zaciągnąć kredyt firmowy. Wiele zależy od jego rodzaju i oczywiście od banku. Odradza się jednak starania o zobowiązania, kiedy w ciągu ostatnich 12 miesięcy zawiesiło się działalność firmy. To może spowodować odrzucenie wniosku kredytowego. Kolejnym problemem mogą być zaległości w ZUS i US. Banki przyglądają się uważnie klientom, sprawdzają, czy nie mieli problemów z płaceniem składek. Jeśli okaże się, że przedsiębiorcy zakończyli rok ze stratą, wówczas także może to być negatywny sygnał dla banku. Lepiej więc starać się o kredyt, zanim zaczną się większe problemy z finansowaniem firmy. O jakie zobowiązania mogą wnioskować w bankach przedsiębiorcy?

Rodzaje kredytów firmowych

Banki mają w ofercie wiele kredytów dla firm. Wśród nich wymienia się obrotowy. Ma on na celu pomoc w utrzymaniu płynności finansowej. Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań (pożyczki, kredyty), wypłaty pracowników, zakup produktów niezbędnych do funkcjonowania firmy itp. Możliwe jest także wzięcie kredytu inwestycyjnego. Przeznacza się go na budowę lub zakup nieruchomości, pojazdów, maszyn, kupno papierów wartościowych itd.

Oprócz tego firmy mogą starać się także o kredyty hipoteczne. Są one stosunkowo niedrogie w porównaniu do innych zobowiązań bankowych, ponieważ posiadają zabezpieczenie w postaci hipoteki. Pieniądze z takiego kredytu przeznacza się na zakup nieruchomości, lokalu na wynajem, działki budowlanej, remont lub modernizację nieruchomości. Ponadto jest jeszcze kredyt w rachunku bieżącym. Przypomina on kredyt odnawialny dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy mogą dysponować dodatkowymi środkami, które zostały przydzielone w ramach określonego limitu. Przydaje się to w sytuacjach awaryjnych, kiedy potrzebna jest gotówka na pilne sprawy, niezbędne do funkcjonowania firmy.

3 Comments on “Pożyczki, kredyty dla firm, kiedy kondycja firmy nie jest dobra – dostępne rozwiązania

  1. Dobrze, że firmy mogą korzystać z preferencyjnych kredytów, nawet jak mają złą kondycję finansową, bo w ich przypadku dużo trudniej o dodatkowe finansowanie, a osoby fizyczne zawsze mogą pożyczyć od bliskich lub znaleźć dodatkowe źródło dochodów.

  2. Kurczę no pożyczka dla firmy bez BIK nie brzmi dobrze… mocno bym się zastanowiła na przykład, żeby w takiej firmie rozpocząć pracę, chyba trzeba być nieźle zdesperowanym, żeby mając dług wziąć kolejną pożyczkę (bo inaczej po co bez BIK?). No ale powodzenia, każdy robi to, co chce.

  3. A kredyt na dopiero powstałą firmę jest możliwy? Chcę otworzyć kawiarnię, ale potrzebuję środków…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *