Jak znaleźć dobrą pożyczkę gotówkową?

Monery ułożone w rzędzie

Ofert pożyczek gotówkowych na rynku finansowym nie brakuje i można je znaleźć zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych. Czym się jednak kierować przy tym wyborze? Gdzie szukać i na co zawracać uwagę, by znaleźć korzystną propozycję finansową?

Pożyczka gotówkowa – co to?

Pożyczka gotówkowa to nic innego jak umowa, na podstawie której pożyczkodawca udziela pożyczającemu określoną kwotę, na wcześniej ustalonych warunkach. Pożyczkobiorca z kolei jest zobowiązany zwrócić tę kwotę w określonym czasie i w ustalonych wcześniej ratach, wraz z odsetkami. Powinna być ona zawierana w formie pisemnej i w kwocie wyższej niż 1000 zł. W przypadku mniejszych sum, nie ma wymogu pisemnej umowy.

Z ofertami pożyczek można spotkać się zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych. Charakteryzują się one łatwiejszą dostępnością, mniejszą ilością formalności do spełnienia i szybszym czasem weryfikacji. Z tego też powodu pożyczki cieszą się większą popularnością niż trudniejsze do otrzymania kredyty bankowe.

Jak wziąć pożyczkę gotówkową?

Wzięcie pożyczki gotówkowej jest stosunkowo proste, choć jeżeli chodzi o łatwość dostępu wszystko będzie zależało od konkretnej instytucji finansowej. Zasada jednak zawsze jest taka sama – należy złożyć wniosek na określoną kwotę i czekać na weryfikację. Z dokumentów będzie konieczny dowód osobisty, jak również potwierdzenie dochodu, który świadczy o zdolności kredytowej.

Wyjątkiem mogą być firmy pozabankowe, które oferują szybkie chwilówki, gdzie często wystarczy tylko potwierdzenie danych i nic więcej. Sposób weryfikacji oraz potrzebne dokumenty będzie uzależnione od danej instytucji finansowej. Mimo wszystko otrzymanie pożyczki gotówkowej jest i tak o wiele prostsze niż dostanie kredytu. Nawet banki są pod tym względem mniej restrykcyjne.

Na co zwracać uwagę szukając pożyczki gotówkowej?

Chcąc uzyskać pożyczkę gotówkową należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, skąd ją weźmiemy. Do wyboru mamy właściwie dwie opcje – bank i firma pozabankowa. W pierwszym przypadku mamy gwarancję jakości i bezpieczeństwo, pożyczka będzie w miarę tania, choć formalności nieco większe do spełnienia. Pożyczki pozabankowe są szybsze, ale często także zdecydowanie droższe. Chyba że trafi się na ofertę pożyczki za darmo, czyli tyle się oddaje ile pożycza – jest jednak haczyk – w razie problemów ze spłatą naliczane są gigantyczne odsetki!

Przeglądając konkretne oferty warto zapoznać się z takimi cechami charakterystycznymi danej pożyczki, jak wysokość RRSO, oprocentowanie, wysokość pożyczki, czas spłaty, wysokość rat, a także opłaty dodatkowe. Koszty zaciąganej pożyczki z pewnością będą dla nas istotne. Należy też czytać dokładnie umowy oraz zapoznać się z formalnościami koniecznymi do spełnienia. Warunki muszą być jasne i przejrzyste.

Jak znaleźć dobrą pożyczkę gotówkową?

Z pewnością szukając dobrej pożyczki gotówkowej warto jest korzystać z ogólnodostępnych w sieci porównywarek. W ten sposób jesteśmy w stanie w jednym miejscu przejrzeć oferty najróżniejszych instytucji finansowych, od banków pod firmy pozabankowe. Możemy porównać między sobą wszystkie parametry, a także w wielu przypadkach przeczytać opinie o danym produkcie. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać nie tylko korzystną ofertę, zgodną z naszymi oczekiwaniami i potrzebami, ale i taką, która będzie dla nas bezpieczna. Pożyczając pieniądze, trzeba robić to świadomie i znając swoje możliwości finansowe.

One Comment on “Jak znaleźć dobrą pożyczkę gotówkową?

  1. A gdyby po prostu porównać oferty? Przecież z RRSO to jest proste. W ten sposób można sprawdzić, czy lepszą opcją jest pożyczka w banku, czy jednak w parabanku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *