Jak dostać pożyczkę za darmo?

Słoik z pieniędzmi

Pożyczyć pieniądze i oddać tyle ile się pożyczyło? To marzenie wielu, bowiem jak wiadomo korzystanie z ofert banków i firm pozabankowych zawsze wiąże się z dodatkowymi opłatami, które zwiększają koszty zaciągniętej pożyczki. Jest na to rozwiązanie – darmowa pożyczka, choć nie jest ona dostępna wszędzie. I trzeba przy tym spełnić określone warunki. Jak dostać darmową pożyczkę? Gdzie szukać?

Pożyczka za darmo czyli jaka?

Czy darmowe pożyczki rzeczywiście istnieją? Tak, istnieją i jak się okazuje, są całkiem popularną ofertą wielu firm pozabankowych. Zgadza się – parabanków, ponieważ w banku takiej pożyczki nie da się dostać. Nie jest to więc żaden żart, ani podstęp, rzeczywiście można pożyczyć określoną sumę i oddać ją w wyznaczonym czasie bez żadnych dodatkowych opłat czy odsetek. Jest to możliwe. Oddaje się tyle ile się pożyczyło i ani grosza więcej, choć oczywiście na określonych warunkach. Nie jest to bowiem oferta przeznaczona dla każdego.

Dla kogo darmowa pożyczka?

W internecie oraz wielu innych mediach można spotkać się z reklamą ogłaszającą, że można dostać pieniądze za darmo – bez odsetek, prowizji i dodatkowych opłat. Najczęściej też dodaje się do tego określenie „pierwsza pożyczka” i tutaj właśnie uwidacznia się sedno sprawy. Firmy pożyczkowe chętnie oferują takie propozycje przeze wszystkim dla nowych klientów.

To chwyt marketingowy mający na celu przyciągnąć te osoby, które jeszcze nie miały okazji brać pożyczek. Założenie jest jedno – jeżeli ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usługi firmy i będzie zadowolony to prawdopodobnie jeszcze wróci i będzie pożyczał nadal, ale już przy standardowej ofercie.

Gdzie szukać darmowych pożyczek?

Najlepszym sposobem, aby znaleźć darmową pożyczkę, będzie skorzystanie z internetu i powszechnie dostępnych porównywarek. Dzięki temu będzie się można zorientować, w jakich firmach taka oferta jest w ogóle dostępna, na jakich warunkach i jakie ma się możliwości. Warto pamiętać, że pożyczki za darmo, najczęściej dotyczą niewielkich kwot, do kilku tysięcy, choć wiele będzie zależało przede wszystkim od firmy. Najczęściej są to także umowy krótkoterminowe, z czasem spłaty na do 30 dni, czasem nieco dłużej. Co za tym idzie, mówiąc o pożyczce za darmo, najczęściej ma się na myśli darmową chwilówkę.

Czy pożyczki za darmo są bezpieczne?

Duże znaczenie będzie miało to, z usługi jakiej firmy korzystamy. Najlepiej wybierać więc te pewne i sprawdzone. Dobrze jest sprawdzić opinie o parabanku, a także zapoznać się dokładnie z regulaminem oraz umową pożyczkową. Powinna być ona jasna, a w razie wątpliwości obowiązkiem konsultanta jest udzielenie wszystkich niezbędnych informacji. Do uzyskania darmowej pożyczki nie trzeba wielu formalności, najczęściej wystarczy sam dowód osobisty.

Mimo wszystko firmy pożyczkowe udzielające pożyczek za darmo muszą mieć pewność, że klient będzie wiarygodny – często więc sprawdzają dane w BIK, ale nie zawsze. Jest też haczyk – udzielona pożyczka jest darmowa tylko wtedy, gdy spłacimy ją terminowo. W momencie, gdy spóźnimy się z tym choć jeden dzień, wówczas promocja przepada i są nam naliczane standardowe odsetki, wraz z dodatkową karą ustawową za spóźnienie.

Jak dostać pożyczkę za darmo?

Otrzymanie darmowej pożyczki jest banalnie proste – wystarczy pójść do placówki pozabankowej lub skorzystać z internetu, by wypełnić wniosek online. Formalności są minimalne, konieczne będzie tylko kilka danych z dowodu osobistego. Nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, choć ich wysokość należy uwzględnić we wniosku. Trzeba się też najczęściej liczyć z weryfikacją w BIK. Same załatwienie sprawy trwa krótko, bo kilkanaście minut, w czasie których weryfikuje się klienta, a także przelewa określoną we wniosku kwotę.

One Comment on “Jak dostać pożyczkę za darmo?

  1. Przepraszam bardzo, ale nie ma nic za darmo! Nawet jak nie zapłacimy nic, możemy udostępnić informacje, które także są cenne. Poza tym, przy parabankach ZAWSZE należy dobrze przeczytać umowę, że to „za darmo” może się nam długo odbijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *