Dobra pożyczka bez zaświadczeń – na czym polega?

Pieniądze i kalkulator

Pożyczka bez zaświadczeń to jeden z wielu produktów finansowych oferowanych przez firmy typy parabanki. Charakteryzują się one łatwą dostępnością, potrzebne pieniądze można mieć na koncie jeszcze tego samego dnia, a sam proces weryfikacji trwać może zaledwie kilka minut. Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach bez zaświadczeń i kto może się na nie zdecydować?

Czym jest pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń to produkt finansowy udzielany głównie przez prywatne firmy kapitałowe. Parabanki stosują w przypadku takich pożyczek uproszczoną procedurę weryfikacyjną. Oznacza to, że udzielane są pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, często nawet bez sprawdzania baz w BIK i KRD. Takie produkty zazwyczaj nie są udzielane na wysokie kwoty. Przeważnie jest to suma do kilku tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że takie pożyczki na dowód, bez zaświadczeń, są z reguły wysoko oprocentowane.

Pożyczka bez zaświadczeń – dla kogo?

Kto może dostać pożyczkę bez zaświadczeń? Właściwie każdy, kto jest pełnoletni. Niektóre parabanki wymagają, by wnioskodawca miał co najmniej 21 lat. Wystarczający do wzięcia pożyczki jest właściwie sam dowód osobisty. Parabanki nie wymagają przedstawiania zaświadczeń o dochodach z pracy. Z tego względu o taką pożyczkę na dowód starać się mogą osoby bezrobotne, zadłużone, pracujące dorywczo, emeryci, renciści czy studenci. Są to przeważnie pożyczki bez BIK i KRD, dlatego negatywna historia kredytowa nie wyklucza otrzymania takiego zobowiązania.

Pożyczka bez zaświadczeń – gdzie szukać?

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach to główny produkt finansowy wielu parabanków. Wystarczy zajrzeć do stacjonarnych oddziałów takich firm lub poszukać ich w Internecie. Pożyczkę online bez BIK, KRD i zaświadczeń można znaleźć bez problemu. Warto korzystać z rankingów i porównywarek pożyczek bez zaświadczeń, by wiedzieć, który parabank ma najlepszą dla nas ofertę pod względem kwoty, okresu kredytowania czy parametrów, np. oprocentowania, RRSO czy prowizji.

Pożyczka bez zaświadczeń przez Internet – jak?

Wnioskować o pożyczkę bez zaświadczeń można online. Wystarczy wypełnić formularz na stronie firmy, w którym należy podać swoje dane z dowodu osobistego. Niektóre parabanki wymagają przesłania skanu dokumentu. Następnie przeprowadzana jest weryfikacja klienta. Może być ona wykonana online przy wykorzystaniu przelewu bankowego. Najczęściej transakcja dotyczy kwoty 1 gr lub 1 zł i musi zostać przeprowadzona z konta wnioskodawcy na rachunek parabanku. Firma pożyczkowa w ten sposób sprawdza zgodność danych podanych we wniosku z informacjami zawartymi w transakcji.

Weryfikacja klienta może zostać przeprowadzona także przez telefon. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant sprawdzi zgodność podanych danych z informacjami zawartymi we wniosku. Jeśli proces ten przebiegnie pomyślnie, wówczas uruchomiona zostanie procedura przekazania środków na konto klienta. W zależności od godzin księgowań banku, pieniądze mogą pojawić się na rachunku jeszcze tego samego dnia.

One Comment on “Dobra pożyczka bez zaświadczeń – na czym polega?

  1. Coś za coś, takie zobowiązania są koszmarnie drogie, ale mało kto o tym mówi. A później spirala zadłużenia nie wiadomo skąd. Śmiech przez łzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *