Tag: zdolność kredytowa

polskie banknoty

Pożyczka konsolidacyjna – kiedy warto ją zaciągnąć?

Często mamy też przy tym możliwość dobrania gotówki, chociaż jest ona uzależniona w dużej części od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy….A to oczywiście sprawia, że poprawie ulega również jego zdolność kredytowa. Zaczyna on więc być bardziej wiarygodnym klientem dla banków i firm pożyczkowych.

Stos banknotów

Co to znaczy pożyczka na oświadczenie?

Takie oświadczenie o dochodach będzie dla parabanku wystarczające, by ocenić zdolność kredytową wnioskodawcy….Takie pożyczki są też łatwo dostępne dla osób, które mają niską zdolność kredytową. Chodzi tu głównie o emerytów, rencistów, studentów oraz innych wnioskodawców, którzy nie pracują na pełnym etacie, a jedynie dorabiają.

Zegarek, komórka i karta płatnicza

Dobra pożyczka konsolidacyjna – jakie warunki?

Często na taki krok decydują się osoby ze złą historią kredytową, zadłużeniem oraz brakiem zdolności kredytowej. W standardowym banku nie mieliby szans na konsolidację, w parabanku już tak….Tak jak w przypadku innych kredytów czy pożyczek, sprawdzana jest zdolność kredytowa, Bank musi mieć pewność, że po skonsolidowaniu kilku zobowiązań, kredytobiorca rzeczywiście będzie w stanie spłacić zadłużenie w terminie.

100 zł na stole

Jak dostać pożyczkę kiedy jesteś w BIK?

Analizują również zdolność kredytową, a ta w przypadku zadłużonych osób często nie jest dobra. To skłania klientów z negatywną historią kredytową do szukania innych rozwiązań.

Pieniądze euro

Pożyczka a kredyt – co lepsze?

Biorą pod uwagę ich dochody, wydatki, rodzaj umowy o pracę, historię oraz zdolność kredytową. Sprawdzają bazy BIK i KRD.

Karta kredytowa

Jak znaleźć dobrą pożyczkę?

Jest to niezbędne do oceny zdolności kredytowej. W przypadku pożyczek zaciąganych na wysokie kwoty, do kilkuset tysięcy, konieczne mogą być jeszcze inne zabezpieczenie, aczkolwiek informacje o tym znajdziesz w szczegółowych warunkach oferty.

Monery ułożone w rzędzie

Jak znaleźć dobrą pożyczkę gotówkową?

Z dokumentów będzie konieczny dowód osobisty, jak również potwierdzenie dochodu, który świadczy o zdolności kredytowej. Wyjątkiem mogą być firmy pozabankowe, które oferują szybkie chwilówki, gdzie często wystarczy tylko potwierdzenie danych i nic więcej.

Drzewko z pieniędzmi

Bank czy parabank? Gdzie po pożyczkę?

Konieczne jest więc sprawdzenie zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej oraz danych osobowych.

Kalkulator i pieniądze

Dobra pożyczka bez BIK, czyli jaka?

Jak wiadomo – kiepska historia BIK nie musi wcale oznaczać braku zdolności kredytowej, może być jednak dużą przeszkodą.

finanse

Porównanie banków: Kredyt gotówkowy

Przede wszystkim liczy się wówczas nasza zdolność kredytowa, na którą składają się nasze dochody, wydatki i źródło utrzymania. Dodatkowo ważna jest także historia kredytowa w BIK, którą możemy sprawdzić samodzielnie.