Porównanie banków: Kredyt gotówkowy

finanse

Kredyt gotówkowy to najpopularniejsza forma pomocy finansowej, którą możemy zaciągnąć w banku. Tym, co odróżnia go od innego rodzaju kredytów, jest fakt, że w tym przypadku konsument nie musi wyznaczać konkretnego celu, na jaki przeznaczy środki. Jest to swoiste ułatwienie, które nie występuje w przypadku wnioskowania o kredyt celowany.

Otrzymując dodatkową gotówkę, możemy przeznaczyć ją tak naprawdę na co tylko chcemy bez dokumentowania wydatków. Jednak przed wnioskowaniem o kredyt gotówkowy warto zapoznać się z aktualnymi ofertami ➔ https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Pozwoli nam to porównać warunki, jakie proponują konkretne banki i wybrać najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybieramy najtańszy kredyt, który nie zaburzy znacząco naszego budżetu domowego. W tym celu pomoże nam porównanie banków.

Kredyt gotówkowy. Porównanie banków

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy, porównanie banków może znacznie pomóc nam w podjęciu rozsądnej decyzji. W końcu większość z nas w przypadku chęci zakupu drogiego sprzętu, zazwyczaj przegląda aktualne rankingi i opinie. Również w sytuacji wnioskowania o kredyt, musimy mieć na uwadze, że zobowiązanie będzie towarzyszyło nam przez dłuższy czas, a my musimy konkretnie określić, czy będziemy w stanie je spłacać. Nie chcemy również narazić się na kłopoty finansowe, które mogłyby spowodować spiralę zadłużenia. Kredyt gotówkowy nie jest żadnym niebezpieczeństwem, jeśli realnie ustalimy nasze potrzeby i możliwości. Właśnie w tym pomocny okazuje się ranking, czyli porównanie kredytów gotówkowych. Takie rozwiązanie nie tylko wyświetli nam najlepsze na rynku oferty, ale również wysokość kosztów, jakie przyjdzie nam ponosić oraz inne warunki kredytowania. W związku z tym zyskujemy pewność, że oferta, z której korzystamy jest najtańsza i przyniesie nam korzyści.

Porównanie banków, kredyt gotówkowy 20 000 zł

BANK ALIOR BANK CITI HANDLOWY SANTANDER BANK POLSKA BNP PARIBAS BANK MILLENNIUM PKO BANK POLSKI
RRSO 9,36% 9,63% 10,72% 14,02% 14,63% 15,62%
PROWIZJA 3,50% 4,00% 6,10% 12,00% 13,99% 12,99%
OPROCENTOWANIE 7,19% 7,19% 7,13% 7,20% 6,80% 7,20%
MIESIĘCZNA RATA 497,51 zł 499,92 zł 509,42 zł 538,47 zł 543,82 zł 552,56 zł
KWOTA DO SPŁATY 23 880,57 zł 23 995,94 zł 24 452,30 zł 25 846,73 zł 26 103,27 zł 26 522,74 zł
FORMA SKŁADANIA WNIOSKU PRZEZ INTERNET PRZEZ INTERNET STACJONARNIE STACJONARNIE STACJONARNIE STACJONARNIE
UBEZPIECZENIE NIE JEST WYMAGANE NIE JEST WYMAGANE DOBROWOLNE NIE JEST OBOWIĄZKOWE DOBROWOLNE NIE JEST OBOWIĄZKOWE

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy?

Jeśli wybraliśmy już ofertę, która zwróciła naszą uwagę, musimy pamiętać o jednym istotnym fakcie. Bank nie udzieli nam kredytu, jeśli nie spełnimy konkretnych warunków. Przede wszystkim liczy się wówczas nasza zdolność kredytowa, na którą składają się nasze dochody, wydatki i źródło utrzymania. Dodatkowo ważna jest także historia kredytowa w BIK, którą możemy sprawdzić samodzielnie.

Jeśli chodzi o dochody, największe szanse na kredyt mają osoby pracujące na umowę o pracę oraz ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Oczywiście liczy się także wysokość wynagrodzenia, jakie otrzymujemy. Tutaj jednak podstawowym czynnikiem jest kwota, o którą chcemy wnioskować. Im wyższa kwota, tym wyższe muszą być nasze dochody. Przykładowo chcąc pożyczyć 5000 zł, nie musimy zarabiać dużo, gdyż tak niskie kwoty są pożyczane przez banki niemalże od ręki. Z kolei jeśli interesuje nas kredyt gotówkowy opiewający na wyższa kwotę, musimy liczyć się z tym, że bank weźmie pod uwagę wysokość naszych dochodów, ale nie tylko. Liczy się tutaj także to, ile co miesiąc przeznaczamy na utrzymanie siebie i naszych rodzin, a także ewentualne zobowiązania, które nadal spłacamy.

Ważne!

Również osoby pracujące na umowy cywilnoprawne mają możliwość zaciągnięcia kredytu. W takiej sytuacji banki zazwyczaj wymagają dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy, umowy lub wyciągów z konta. Celem przedłożenia tego typu dokumentacji jest udowodnienie ciągłości dochodów. Dzięki temu bank zyskuje pewność, że konsument posiada stabilną sytuację finansową i jest wiarygodnym pożyczkobiorcą.

Pamiętajmy, że aby wziąć kredyt, historia kredytowa w BIK musi być pozytywna. Jest to jeden z głównych elementów, których żaden bank nie pominie podczas procesu starania się o pomoc finansowa. Raport z BIK możemy pobrać samodzielnie za darmo. Wystarczy, że złożymy stosowną prośbę na stronie www Biura Informacji Kredytowej. Najczęściej na wygenerowanie takiego dokumentu elektronicznego czeka się do 14 dni, jednak w wielu przypadkach zostaje on wydany wcześniej. Na podstawie raportu BIK możemy sprawdzić, czy terminowo spłacamy zobowiązania i jaka jest ogólna ocena naszej historii (tzw. scoring BIK).

One Comment on “Porównanie banków: Kredyt gotówkowy

  1. Szkoda, że te oferty to jedno, a rzeczywistość to drugie… u nas najlepiej sprawdził się kontakt z doradcą kredytowym. Inaczej serio trudno było znaleźć coś korzystnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *