Jak znaleźć dobrą pożyczkę?

Karta kredytowa

Gdy potrzebujesz dodatkowych środków, rozwiązaniem może być szybka gotówka w postaci pożyczki. Jednak obecnie ofert jest tak wiele, że niełatwo jest się w nich rozeznać. Dlatego wyjaśniamy, jakie są rodzaje pożyczek oraz jak znaleźć najkorzystniejsze.

Rodzaje pożyczek

Pożyczka jest krótko- lub długoterminowym zobowiązaniem finansowym, które może zostać przyznane zarówno przez bank, jak i parabank, czyli instytucję specjalizującą się w udzielaniu pożyczek. Pieniądze pozyskane w ten sposób można przeznaczyć na dowolny cel.

Dostępnych jest kilka rodzajów tych produktów. Ze względu na to, gdzie są zaciągane, wyróżnia się pożyczki pozabankowe oraz bankowe.

W obu tych instytucjach można dostać pożyczki bez zaświadczeń. Do ich zaciągnięcia wystarczy dowód osobisty. Wybierając pożyczki bez BIK masz pewność, że Twoja historia kredytowa nie będzie brana pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Pożyczki online charakteryzują się tym, że cały proces wnioskowania można przeprowadzić przez internet, a pieniądze przelewane są na wskazane konto bankowe.

Chwilówki to tzw. szybkie pożyczki. Przyznawane są na niewielkie kwoty, należy je spłacić jednorazowo w przeciągu 30-60 dni. Są jeszcze pożyczki społecznościowe. Oferowane są przez osoby prywatne za pośrednictwem specjalnie utworzonych w tym celu platform internetowych.

Jak zaciągnąć pożyczkę?

Obecnie pożyczki online można zaciągnąć szybko, bez wychodzenia z domu. W większości przypadków konieczne jest jedynie wypełnienie wniosku oraz przesłanie kopii dowodu osobistego – wszystko drogą elektroniczną.

Firmy pożyczkowe mogą wymagać weryfikacji klienta poprzez wykonanie przelewu bankowego na wskazane konto. Kwota jest symboliczna, nie przekracza złotówki.

Jeśli starasz się o wyższą kwotę, konieczne może być dostarczenie dodatkowych dokumentów. Jakich? Przede wszystkim zaświadczenia od pracodawcy o wysokości zarobków, a także o rodzaju podjętego stosunku pracy. Jest to niezbędne do oceny zdolności kredytowej.

W przypadku pożyczek zaciąganych na wysokie kwoty, do kilkuset tysięcy, konieczne mogą być jeszcze inne zabezpieczenie, aczkolwiek informacje o tym znajdziesz w szczegółowych warunkach oferty.

Pożyczki – gdzie szukać?

Pożyczki znajdziesz zarówno w ofercie banków, jak i parabanków. To sprawia, że produktów tych jest wiele, trudno jest je ze sobą porównać. Ale mamy na to sposób. Jaki? Porównywarkę pożyczek. Jest to narzędzie internetowe, które zbiera w jednym miejscu wiele różnych ofert.

Zamiast więc przeglądać stronę każdego banku/parabanku z osobna, możesz wszystko wygodnie sprawdzić, porównać. Co więcej, często narzędzie to umożliwia dopasowanie liczby wyników do potrzeb użytkownika. W jaki sposób? Wystarczy określić kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Po potwierdzeniu tych wymagań, wyświetlone zostaną tylko te produkty, które spełniają założone kryteria.

Oprócz tego możesz skorzystać z jeszcze jednego sposobu, również dostępnego w internecie. To rankingi pożyczek. Są tworzone przez ekspertów, którzy samodzielnie porównują oferty na podstawie wybranych przez siebie parametrów. Zaletą tego rozwiązania jest to, że przeglądasz tylko te produkty, które są najatrakcyjniejsze w danym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *