Jak porównać pożyczki gotówkowe, aby dobrze wybrać?

pozyczka-gotowkowa-jak-wybrac

Wybór pożyczki gotówkowej zależy od naszych indywidualnych preferencji. Niektórym zależy na tym, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej, dla innych ważniejsze jest to, aby kredyt był tani. Bez względu na to, czym się kierujesz, porównując oferty, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Sprawdź, jak porównywać pożyczki gotówkowe, aby dobrze wybrać.

Pożyczka gotówkowa a kredyt gotówkowy

Termin pożyczka gotówkowa stosowany jest zarówno do opisania kredytów udzielanych przez bank, jak i pożyczek gotówkowych oferowanych przez parabanki i inne firmy pozabankowe. Jednak warto pamiętać, że kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa nie oznaczają tych samych produktów. Kredytu gotówkowego może udzielić ci jedynie bank, natomiast pożyczkodawcą może być tak naprawdę każdy. Pożyczki gotówkowe oferowane przez firmy pozabankowe, zazwyczaj są dużo droższe niż kredyty udzielane przez bank. Sprawdź, jak je porównywać, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jak porównać pożyczki gotówkowe?

Na rynku dostępnych jest wiele pożyczek gotówkowych, które różnią się między sobą oprocentowaniem, okresem spłaty, a także kosztami dodatkowymi. Dlatego przed wyborem, należy dokładnie zaznajomić się z ofertą danego banku. Pożyczka gotówkowa to usługa, którą sprawdzisz i porównasz na www.17bankow.com, znajdziesz tam również jej szczegółowy opis. Porównując poszczególne pożyczki, zwróć uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Im jest ona wyższa, tym droższy będzie kredyt. Pamiętaj także, aby sprawdzić, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Jeśli tak, to czy nie jest to dodatkowo płatne.

O czym jeszcze pamiętać, porównując pożyczki gotówkowe? Przede wszystkim sprawdź, na jaki okres możesz zaciągnąć pożyczkę i kiedy należy spłacić pierwszą ratę. Zazwyczaj banki udzielają kredytów na dłuższy okres niż firmy pożyczkowe. Jednak dokładny czas spłaty zależy w dużej mierze od kwoty, na jaką zaciągasz kredyt. Warto również sprawdzić, kiedy trzeba zapłacić pierwszą ratę. Zazwyczaj ma to miejsce dopiero po miesiącu, jednak czasem pierwsza rata jest pobierana od razu.

Gdzie porównywać pożyczki gotówkowe?

Oprócz porównywarek pożyczek warto skorzystać również z internetowych rankingów. W sieci jest ich mnóstwo. Jednak zanim sprawdzisz dany ranking pożyczek gotówkowych, zwróć uwagę na datę jego publikacji, ponieważ niektóre listy nie są aktualizowane. Przydatny może się również okazać kalkulator pożyczki gotówkowej, który m.in. pomoże ci wyliczyć wysokość miesięcznej raty.

Pożyczka gotówkowa – o czym jeszcze pamiętać, porównując oferty?

Szukając najkorzystniejszej pożyczki, zwróć także uwagę na dodatkowe warunki, jakie musisz spełnić. Bywa, że decydując się na dany kredyt, bank wymaga od ciebie skorzystania z dodatkowych produktów, które mogą generować kolejne koszty. Takimi produktami najczęściej są konta osobiste oraz ubezpieczenie kredytu.

Zwróć także uwagę na maksymalną kwotę, jaką oferuje dana firma lub bank i dokładnie przemyśl, ile pieniędzy rzeczywiście potrzebujesz i ile będziesz w stanie spłacić. W przeciwnym razie łatwo możesz wpaść w spiralę zadłużenia.

One Comment on “Jak porównać pożyczki gotówkowe, aby dobrze wybrać?

  1. Jeśli chodzi opłaty dodatkowe, to warto wspomnieć o prowizji za udzielenie pożyczki gotówkowej. Są banki gdzie nie jest pobierana żadna prowizja od udzielonej pożyczki. Też na to warto zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *