Jak dostać pożyczkę kiedy jesteś w BIK?

100 zł na stole

Zła historia kredytowa często jest powodem odrzucenia wniosku o kredyt lub pożyczkę bankową. Nie oznacza to jednak, że nie można wtedy liczyć na żadne zobowiązanie. Z pomocą przychodzą niektóre firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek zadłużonym klientom. Jak dostać pożyczkę, kiedy widnieje się w BIK z negatywnymi informacjami?

Kredyt a pożyczka bez BIK

Mając negatywną historię kredytową, staranie się o kredyt w banku może zakończyć się niepowodzeniem. Instytucje te dokładnie weryfikują każdego wnioskodawcę. Sprawdzają, czy nie widnieje on z negatywną historią kredytową w bazie BIK, sięgają też do KRD. Analizują również zdolność kredytową, a ta w przypadku zadłużonych osób często nie jest dobra. To skłania klientów z negatywną historią kredytową do szukania innych rozwiązań. Pożyczki bez BIK są możliwe (po więcej informacji sięgnij na bez-bik.pl), ale głównie w firmach pożyczkowych. Nie wszystkie instytucje pozabankowe proponują takie zobowiązania, warto zapoznać się z ich szczegółową ofertą.

Pożyczka bez BIK, czyli co?

Niektóre firmy pożyczkowe czy parabanki nie weryfikują klientów w takim stopniu co banki. Oznacza to większą dostępność produktów dla osób, które miały lub mają problemy ze spłatą zobowiązań. W praktyce o taką pożyczkę mogą starać się osoby zadłużone. Takie produkty finansowe mają jednak swoje ograniczenia. Przeważnie nie są one na wysokie kwoty jak w bankach. Może to być np. 20 000 zł w przypadku pożyczki ratalnej. Chwilówki z kolei najczęściej są udzielane na maksymalnie kilka tysięcy i charakteryzuje je przeważnie jednorazowy rodzaj spłaty.

Pożyczka bez BIK – jak wybrać?

Warto zachować ostrożność przy przeglądaniu pożyczek bez BIK. Prywatne firmy pożyczkowe zabezpieczają się na wypadek problemów ze spłatami. Takie zobowiązania mają dla nich podwyższone ryzyko, skoro ktoś widnieje z negatywną historią w bazie BIK. Oznacza to wyższe koszty takiej pożyczki. Przy analizowaniu ofert można zauważyć wysokie RRSO. To daje pogląd na to, jakie będą całkowite koszty zobowiązania. W niektórych firmach wskaźnik ten wynosi aż 1885%. Warto też sprawdzić, jakie mogą być dodatkowe koszty. Większość tego rodzaju instytucji finansowych pobiera opłaty np. za przypomnienie o spłacie zobowiązania. Chcąc przejrzeć wiele ofert pożyczkowych, można skorzystać z porównywarek pożyczek bez BIK. Są też rankingi, w których dostępne są aktualne zestawienia tych produktów. To pomoże szybko i wygodnie ocenić, w której firmie pożyczka będzie dla nas korzystna.

Zalety i wady pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe, w tym te bez BIK, są łatwo dostępne. To główna ich zaleta. Wnioskujący nie są tak skrupulatnie weryfikowani jak klienci banków. To oznacza, że pożyczkę może dostać nawet osoba zadłużona. Na korzyść jest minimum formalności i krótki czas wypłaty pieniędzy. Środki można otrzymać nawet tego samego dnia, w którym złożono wniosek. Łatwe jest też staranie się o zobowiązanie. W wielu przypadkach wystarczy wypełnić formularz w internecie. Niekorzystne są natomiast koszty tego zobowiązania. W wielu przypadkach RRSO jest ogromne. Wadą dla niektórych może być też niska kwota pożyczki w porównaniu do ofert bankowych. Czasami jest to jednak jedyna opcja dla osób, które potrzebują pieniędzy na już.

3 Comments on “Jak dostać pożyczkę kiedy jesteś w BIK?

  1. No, niestety. Będąc w BIK czy innym rejestrze trzeba być świadomym, że o kredyt albo pożyczkę będzie bardzo trudno. Niestety wielu z nas nie myśli naprzód i żyje chwilą…

    • Dokładnie, ja mam cały plan działania ułożony, a chcę brak kredyt dopiero za rok xD

  2. A nie lepiej najpierw zadbać o odbudowanie historii i wiarygodności kredytowej, zamiast pchać się w nowe zobowiązania? Jak dla mnie brzmi to bardziej sensownie, ale jak napisano wyżej – wiele osób żyje chwilą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *